Agda Bavi Pain.com

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home art WORX publicistika CRITIQUE Dobrú noc literatúre

Dobrú noc literatúre

E-mail
Hodnotenie: / 4
SlabotaPecka 

Pravda Denník Pravda prináša nový stĺpček z pera Agda B. Paina. V hlavných úlohách: Noc literatúry a súmrak slovenských čitateľov.

 

 

Noc literatúry. Súmrak čitateľov

Túto stredu na celom Slovensku už šiesty raz prebehla akcia s mierne temným názvom Noc literatúry. Nešlo našťastie o žiadne pálenie kníh ani vešanie spisovateľov. Čítalo sa z diel prevažne zahraničných autorov, medzi ktorými sa, zrejme nedopatrením, ocitol aj taký výrastok ako ja. Moje poďakovanie patrí skvelým ľuďom.

Agda Bavi Pain | Noc literatúry. Súmrak čitateľov - stĺpček pre denník Pravda 19. maj 2012 Noc to mohla byť aj dlhšia. Lebo ten nový deň, čo vraj svitol knihám na Slovensku, ten ma nijak neoslňuje. Po desaťročiach ignorancie je kniha vo svetle reflektorov a celé to divadlo okolo, to patrí skôr do cirkusu. Nevšímavosť pokračuje ďalej, minimálne voči zaujímavým domácim dielam, skôr sa sústreďuje pozornosť na čísla predajnosti, aké snáď nie sú reálne ani v dvojnásobne väčšom a niekoľkonásobne sčítanejšom Česku. Kríza zrazu donútila znížiť sa k mizernému biznisu, akým sú knihy, dokonca aj také hviezdy, ktoré sa z literatúry iba uchechtávali.

(pokračovanie)...

Agdov podpis

Čítaj viac tu a tu a tu

 


© Agda Bavi Pain .com 2012
© PEREX 2012